עבירות צווארון לבן – שירות והגנה משפטית

• מעילה פנים ארגונית
• שירות משפטי לעובדי ציבור
• ליווי אישי ומקצועי בעבירות 'צווארון לבן'
• ניצול מעמד בארגון
• עבירות של בכירים בחברה

ועוד….

מה היא עבירת צווארון לבן?

עבירת צווארון לבן (מתוך רמיזה ל'ניקיון' של עובדי המינהל…) היא עבירה ללא אלימות שבמסגרתה מבצעים עובדי ארגונים ומוסדות רשמיים מעילות, עבירות שוחד, שידול, סחר במידע פנים, דיווח כוזב ועוד.לאורך ההיסטוריה המקומית והעולמית הצליחו דרגים שונים של עובדי מנהלה לבצע פשעי 'צווארון לבן', החל בפקידים וזטרים וכלה בהנהלה הבכירה. 'מדע הפשע' מגדיר את עבירת הצווארון הלבן כעבירה של החזק והעשיר מול העני והפשוט.מעמד העבריין ויכולותו לבצע את הפשע במסגרת תפקידו, הם שמייחדים את סוג העבירות הנקראות 'צווארון לבן' ולכן הונאות קטנות וזיופים גם במסגרת ארגונית אינם נכללים בהגדרה. כמו כן, רצח שביצע עובד מינהלה בכיר, אינו כלל וכלל פשע 'צווארון לבן', זו עבירה פלילית גרידא.

מניע לפשעי 'צווארון לבן'

בין המניעים המובילים את עברייני הצווארון הלבן, ניתן למצוא את הנקמנות, תאוות בצע, תרבות ארגונית לקויה ואידיאולוגיה.בוס/דירקטוריון שהחליט בכיוון שונה מהמתוכנן, מנהל שרווחיו גורמים לו לרצות עוד ועוד, יחסים לקויים ו'דוגמא אישית' חסרה ומניעים המבוססים על עקרונות חיים, הם קרקע פוריה להיווצרות פשיעת צווארון לבן בקרב ארגונים וחברות.

כיצד נוכל לסייע לך בהיותך מואשם/ת בעבריינות 'צווארון לבן'?

משרד עורכי הדין קרן דביר ברקוביץ', בניהולה של עו"ד דביר-ברקוביץ' מתמחה בתחום העבריינות של הצווארון הלבן ונושא עימו נסיון ארוך שנים בהגנה והתעמקות מיוחדת בתחום. היכולת שלנו לסייע לך משפטית בצורה מקצועית ואישית, שווה לעיתים הרבה כסף וחופש.

כיצד נוכל לסייע לך למגר את התופעה?

מעילה בארגון או תרבות ארגונית של מתן שוחד אינם כורח המציאות. אם החלטתם לצאת למאבק משפטי נגד השחיתות הארגונית ופושעי ה'צווארון הלבן', נעמוד לרשותכם בסיוע משפטי מקצועי ואישי.

גודל פונט
ניגודיות